در حال بارگیری...
21 مه

ایزوگام

ایزوگام

ایزوگام فرآورده ای نفتی و لایه ای محافط است که به لیل خاصیت الاستیکی و مقاومت در برابر نفوذ آب و سبکی آن به عنوان پوشش دهنده برای عایق کردن سطوح محتلف در برابر نفوذ آب به کار می رود.

پیدایش صنعت ایزوگام

ساخت و ساز مسکن همواره طولانی ترین وپیچیده ترین طرح تحقیقاتی بشربوده است. انسان برای تدارک مکانی امن وآرام برای زندگی همیشه ازشیوه ها وموادگوناگونی بهره گرفته است تا برعوامل جوی قائق آید.

درایران باتوجه به اقلیم های اب وهوایی ووفور منابع نفتی ازچنددهه قبل قیرگونی سیستم متداول عایقکاری رطوبتی بوده است. پیشرفت فناوری روز دنیا باعث شد عایق رطوبتی پیش ساخته برپایه قیربه دلیل صرفه اقتصادی بالاتروعمرمفید بیشترجایگزین مناسب وارزان قیمت روشهای متداول قبل شود.ایزوگام به دلیلی عدم پوسیدگی ،وزن بسیارسبک، ترمیم آسان و مقاومت دربرابر عواملی چون آب،رطوبت،گرما،سرماواشعه ماوراء بنفش خورشید بسیارکاربردی وموثراست.

 

مزایای ایزوگام

برخی از فواید و مزایای استفاده از ایزوگام عبارت است از ؛ سبک بودن به مقدار حدود ۴ کیلوگرم در هر متر مربع ، مقاوم در برابر گرما تا ۱۲۰+ و در برابر سرما تا ۵- درجه سانتیگراد ، قابلیت انعطاف ، به علت برخورداری از لایه پلی استر در مقابل فشار های احتمالی از انبساط و انقباض مقاوم میباشد.

در کوتاه مدت دچار پوسیدگی و شکستگی نمی شود.

عایق با روکش آلمینیوم حدود ۹۵ درصد از نور و حرارت را منعکس می کند  و به برف روبی نیازی ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید